26 Травень 2017 г. — 19:54

Місцезнаходження Шацьких озер або де знаходяться Шацькі озера.

Місцезнаходження Шацьких озер або де знаходяться Шацькі озера.

Шацькі озера – знаходяться на Західній Україні. Це група з 22 озер в Шацькому національному природному парку, розташованому на території Шацького району, Волинської області. Це північно-західний куток України. Волинська область межує на півдні - з Львівською областю, на півночі- Республікою Білорусія, на заході - з Польщею, а на сході - з Рівненською областю.

Часто розташування Шацьких озер, відносять до Українських Карпат. Це помилкове уявлення про географію розташування! Шацькі озера знаходяться на півночі у Волинській області, а Українські Карпати – на півдні західної України в Львівській, Закарпатській та Івано-Франківської областях. Хоча два цих регіони пов’язані з відпочинком на Західній Україні, але мають принципову різницю в географічному розташуванні.

Щодо окремого розташування кожного з Шацьких озер, то вони всі тісно помістилися в радіусі декількох кілометрів навколо районного центру смт. Шацьк.

Хоч Шацькі озера це наступних 22 озера: Герасимове, Довге, Карасинець, Климовське, Кримне, Кругле, Линовець, Луки, Люцимер, Мошне, Накраннє, Озерце, Острівянське, Перемут, Пиявочне, Пісочне, Плотице, Пулемецьке, Світязь, Соминець, Чорне Велике, Чорне Мале, але для відпочинку підійдуть не всі, оскільки більшість з них маленькі, замулені та знаходяться в болотистій місцевості, куди не добираються навіть місцеві жителі, за виключенням заядлих рибалок.

Для відпочинку, купання, засмаги на пляжах найбільше підходять лише наступні озера: Світязь (село Світязь, ур. Гряда, ур, Ступа/Іллічівка, с. Пульмо, ур. Гушово, ур. Гірка, смт. Шацьк), Пісочне (с. Мельники, с. Гаївка), Чорне Велике (смт. Шацьк), Люцимер (смт. Шацьк), Пулемецьке (с.Пулемець, с. Пульмо). Порибалити, або провести час серед дикої природи можна і на озерах Соминець та Перемут

Розташування цих семи Шацьких озер та населених пунктів поруч, які є об’єктом інтересу відпочивальників наведено на карті нижче.

Карта де знаходяться Шацькі озера:

Завантаження...
Схожі статті
27 Серпень 2016 р. — 18:52
Відпустка чи вихідні, проведені на Шацьких озерах, стануть незабутніми для Вас. З цією метою створено...
03 Серпень 2016 р. — 11:39
Цього року фестиваль Бандерштат відзначає свій 10-річний ювілей. Проходитиме він з 5 по 7 серпня...
22 Лютий 2022 р. — 15:27
22.02.2022р відбулася прим'єра нової пісні гурту Puerto Friko - Захід сонця десь на Світязі...