Адреса
озеро Люцимер, Волинська область, Україна
смт. Шацьк
Дивитися на карті
Координати:
51.4772, 23.9363
Проживання поруч

озеро Люцимер

До групи Шацьких озер зі Світязем та Пісочним входить також і Люцимер. Це озеро займає третє за площею місце серед усього комплексу озер. Розташоване воно на південному сході селища, а його західний берег розпрокинувся безпосередньо на території селища міського типу Шацьк. Площа озера становить  443 га, його довжина – орієнтовно 3 км, ширина – приблизно 1,8 км. Максимальна глибина водойми становить 11 м, а середня близько 4 м. Спеціально зробленими струмками воно з’єднане з озерами Кругле та Велике Чорне.

Щороку на відпочинок приїжджає велика кількість туристів не тільки з України, а й з країн з-за кордону.

Легенди про Люцимер

Озеро окутане безліччю таємничих легенд, які в основному стосуються його походження. Одна з таких легенд розповідає, що колись на місці цієї водойми стояв величний замок, який зник під водою на прохання доньки князя, що просила у Бога аби той зробив так, щоб їх володіння не дісталися ворогу.

Інша говорить про життя одного князя, якого звали – Лицимір. Прізвисько це пішло певно, що від слова Люцифер, щоправда, з деяким змінами. Прозивали так його через його злобну натуру та безсердечне ставлення до своїх підданих. Та була в того князя дочка, повна протилежність. Серце у неї було добре і милосердне, місцеві за це її дуже любили. Як вона тільки не намагалася вмовити батька, щоб той перестав катувати людей, нічого не виходило. Не змігши більше терпіти знущань батька над селянами пішла вона з дому до озера і втопилася там. Тоді селяни й назвали це озеро на честь князя, який довів свою доньку до самогубства.   

У ще одній йдеться про пана, який давним-давно жив у Шацьку. За його лукавий характер звали його Лицеміром. Він такий скупий на гроші був, що людям за працю не платив, а як заплатить то все рівно пошле найманців, щоб ті пограбували робітника та гроші назад принесли. І от надумав пан палац собі збудувати, та місцеві до нього на роботу йти не хотіли, бо знали, що нічого з цього не отримають. Так пан пустив женців щоб йшли по околицях і несли вість про те, що тим хто буде для нього будувати палац обіцяє він золоті гори. Народ йшов сотнями, почалося будівництво, а на обіцяне золото жодного натяку. Пройшов певний час і люди зрозуміли, що вони опинилися обдуреними, збунтували та й втопили пана. Звідси й назва озера пішла Люцимер.  

Цікавим є ще те, що декілька років назад археологи знайшли на березі сліди поморської культури. На їх думку тут колись було місто Рай, яке описане в літописах.

Відпочинок на Люцимері

Озеро являє собою не лише цікавий історичний об’єкт, а й рекреаційну зону. На північній стороні озеро має піщаний берег, там і зупиняється найбільша кількість туристів. На пляжі можна позасмагати на сонечку та покупатись у теплій водичці, яка добре прогрівається влітку. Поблизу берега встановлені лавочки та переодягальні.

Відпочивати можна і на західному березі. Там зазвичай зупиняються ті, хто хоче провести пікнік біля водойми, адже там переважно по всій береговій лінії ростуть дерева, що формують прохолодний затінок. Це місце також називають парком Гагаріна.

Окрім купання, засмагання та шашликів на Люцимері можна непогано порибалити, адже водиться тут багато видів великої риби. Ходять чутки, що в озері живуть двометрові вугрі, правда це чи ні ви можете перевірити самостійно. Враховуючи, що озеро знаходиться практично в Шацьку, то за відповідним спорядженням йти не далеко.

Якщо бажаєте відчути себе справжнім туристом, можна відправитись на екскурсію, що пролягає через групу Шацьких озер. Найкраще скористатись послугами гіда, адже стежинами, ґрунтовими та лісовими дорогами можна з легкістю заблукати. Тутешні місця дуже таємничі та загадкові. Уся природа в цьому краї незаймана та збережена завдяки тому, що знаходиться під охороною Шацького національного природного парку. Вас неодмінно вражатимуть пейзажі, тому для доповнення спогадів про чарівну мандрівку не забувайте фотоапарат для чудових знімків.

Для тих, хто бажає бурхливо відпочити, вночі проводяться дискотеки у найближчих населених пунктах: ур. Гряда (так званому клубному центрі) та с. Світязь.

Проживання на озері Люцимер

Місцеві жителі охоче запрошують та чекають відпочивальників. Поблизу берега можна знайти будиночки на будь-який смак та ціну, звичайно, з різними умовами. Вас чекатиме тихий та затишний відпочинок серед просторів водойми та лісів. Такий відпочинок позитивно впливає не тільки на фізичне здоров’я, а й на психічний стан.

Для тих, хто бажає селитись ближче до інфраструктури, також є пропозиції. Житло можна знайти безпосередньо у центрі Шацька, це мотелі та будинки.

Найкраще планувати відпочинок та домовлятись з власниками заздалегідь. Адже відпочивальників у літній період на Шацьких озерах дуже багато, і буває таке, що усі місця можуть бути зайнятими.

Як доїхати до озера Люцимер

Ясна річ, що найкраще добиратися на своєму авто, але так як не всі можуть собі це дозволити, то ось декілька альтернативних варіантів. З таких великих міст як Київ, Харків, Дніпро, Одеса та ін. найкраще сідати на потяг до м.Ковель. Після чого там, у Ковелі, пересісти на автобус до Шацька (Автобусний та залізничний вокзали знаходяться за кілька метрів один від одного). Звичайно ж можна і відразу сісти на автобус, але дорога не близька, тому автобус є оптимальним варіантом лише для тих, хто живе у сусідніх областях.

Коли вже вийдете у Шацьку, то знайти озеро можна на онлайн-картах. Якщо у вас раптом не буде інтернету то вам залюбки допоможуть місцеві.  

Проживання поруч
На карті
Адреса
озеро Люцимер, Волинська область, Україна
смт. Шацьк
Є ідеї щодо поліпшення сервісу?
Як зробити RestLib ще кращим для вас?