Помешкання для відпочинку
Знайдіть житло, яке підходить саме вам.
с. Світязь
Casa de Greta №2Casa de Greta №3Casa de Greta №4Casa de Greta №5Casa de Greta №6Casa de Greta №7Casa de Greta №8Casa de Greta №9
до озера 250м
від 250 ₴з людини
x10 - від 1500 за апартамент
x8 - від 2000 на добу за будинок
Питание
Самостійне приготування, З харчуванням (за додаткову оплату)
Рейтинг5(2 Відгуки)
смт. Шацьк
до озера 400м
від 250 ₴з людини
x6 - від 4000 на добу за будинок
x2 - від 700 на добу за номер
x4 - від 1000 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування
Рейтинг5(1 Відгуки)
с. Світязь
Котеджі Тихий берег №1Котеджі Тихий берег №2Котеджі Тихий берег №3Котеджі Тихий берег №4Котеджі Тихий берег №5Котеджі Тихий берег №6Котеджі Тихий берег №7Котеджі Тихий берег №8Котеджі Тихий берег №9Котеджі Тихий берег №10Котеджі Тихий берег №11Котеджі Тихий берег №12
до озера 50м
від 225 ₴з людини
x9 - від 1800 на добу за будинок
Питание
Самостійне приготування
Рейтинг5(1 Відгуки)
с. Світязь
Приватна садиба Фауна №1Приватна садиба Фауна №2Приватна садиба Фауна №3Приватна садиба Фауна №4Приватна садиба Фауна №5Приватна садиба Фауна №6Приватна садиба Фауна №7Приватна садиба Фауна №8Приватна садиба Фауна №9Приватна садиба Фауна №10Приватна садиба Фауна №11Приватна садиба Фауна №12Приватна садиба Фауна №13Приватна садиба Фауна №14Приватна садиба Фауна №15Приватна садиба Фауна №16
до озера 50м
від 125 ₴з людини
x4 - від 700 на добу за номер
x6 - від 750 на добу за будинок
Питание
Самостійне приготування
Рейтинг5(2 Відгуки)
смт. Шацьк
Територія апартаментів РоксенаТериторія апартаментів РоксенаТериторія апартаментів РоксенаТериторія апартаментів РоксенаВідгороджений ставок поруч з територією апартаментів Роксена
до озера 550м
від 200 ₴з людини
x8 - від 1500 за апартамент
x3 - від 600 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування, З харчуванням (за додаткову оплату)
с. Світязь
до озера 500м
від 160 ₴з людини
x11 - від 2000 на добу за будинок
x2 - від 320 на добу за номер
x3 - від 480 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування, З харчуванням (за додаткову оплату)
Рейтинг5(1 Відгуки)
с. Світязь
до озера 600м
від 150 ₴з людини
x2 - від 300 на добу за номер
x4 - від 600 на добу за номер
x4 - від 1200 на добу за будинок
Питание
Самостійне приготування, З харчуванням (за додаткову оплату)
Рейтинг5(2 Відгуки)
с. Світязь
до озера 200м
від 100 ₴з людини
x9 - від 400 на добу за будинок
Питание
Самостійне приготування, З харчуванням (за додаткову оплату)
Рейтинг4(1 Відгуки)
Місця для розміщення
Популярні місця для відпочинку неподалік
Шацьк
Шацьк
104 помешкань
Світязь
Світязь
220 помешкань
Пульмо
Пульмо
24 помешкань
Гряда
Гряда
12 помешкань
Гушово
Гушово
11 помешкань
Іллічівка
Іллічівка
3 помешкань
Житло в Підманові
Житло в Підманові
2 помешкань
Проживання в Омеляному
Проживання в Омеляному
3 помешкань
Корисно знати
Дізнайтеся більше про відпочинок на Світязі
  1. Світязь — перлина Шацьких озер
  2. Відеоогляд відпочинку на Світязі
  3. Де поселитися поруч з озером Світязь
  4. Риболовля на Світязі
  5. Літній відпочинок на Світязі
  6. Відпочинок взимку
  7. Як дістатися до Світязя
     

Перлина Шацьких озер

 

Світязь – найбільше та найглибше озеро природного походження в Україні. Розташоване на території Шацького природного парку, що у Волинській області.

Розмір озера вражає на стільки, що вперше побачивши його можна подумати, що ти опинився на березі моря. Площа озера становить 26,22 км2. Максимальна глибина сягає 58,4 м, а середня – 6,9 м.

Попри це, біля берега дуже мілко й глибина збільшується дуже плавно, потрібно пройти близько ста метрів, щоб глибина сягнула поясу. Ця особливість робить комфортним та безпечним відпочинок на озері з дітьми.

озеро Світязь зі сторони затоки Бужня
озеро Світязь зі сторони затоки Бужня

Озеро природного походження, хоча думки вчених не збігаються. Одні вважають, що водойма утворилася після відступу Дніпровського льодовика, інші твердять, що це пов’язано з рухом тектонічних плит.

Вода в озері чиста й м’яка, дно видно на кількаметровій глибині. Влітку озеро прогрівається приблизно до 20оС, тому можна з насолодою приймати водні та сонячні процедури на Світязі й оздоровлювати свій організм.

Озеро володіє чарівною красою, а його кришталево чиста вода має цілющі властивості. Навколо озера розкинулися густі хвойні ліси, аромат яких наповнює нас зсередини.  Саме таке природне поєднання створює дивовижну атмосферу вашого відпочинку.

Світязь є дуже привабливим для багатьох фотографів через свою мальовничість та мозаїчність живої природи. Фотографують неймовірні заходи сонця, а в сутінках - місячну доріжку на водяній гладі. У будь-яку погоду вас надихатиме ця чарівна місцевість.

shid_soncya_na_svityazi.png
Схід сонця над озером Світязь / Юрій Вишківський


Відео про відпочинок на Світязь

 Приємного перегляду!

 

Де поселитися на Світязі

 

На нашому сайті ви знайдете безліч пропозицій від власників, що здають житло для відпочинку на Світязі. Тому ви можете легко підібрати собі помешкання залежно від вподобань та бюджету. Обирати точно є з чого.

Але все ж ми рекомендуємо заздалегідь подбати про аренду житла. У високий сезон (середина липня) більшість помешкань зайняті, не дивлячись на чималу їх кількість.

zhitlo_dlya_vidpochinku_na_svityazi.jpg
Житло для відпочинку на Світязі

Навколо озера, по береговій лінії знаходиться декілька населених пунктів і відпочинкових зон де можна підібрати собі помешкання для відпочинку на озері Світязь:

Займає південну частину берега і є найпопулярнішим місцем для зупинки відпочивальників.
Місцеві радо приймають до себе на відпочинок. Є декілька облаштованих пляжів з атракціонами. Працюють магазини, кафе та бари. Село щороку б’є рекорди за кількістю відпочивальників.

 

Відпочинкова зона, що розташована з східної сторони озера Світязь. Там розміщені бази відпочинку та котеджі. Найбільш популярною Гряда є серед молоді, хоча часто тут можна побачити й дорослих з дітьми. На території знаходяться продовольчий та сувенірний ринки, магазини, кафе та бари. Гряда є центром нічного відпочинку на Світязі, оскільки тут найбільша кількість дискотек та клубів.

 

Являється центром озерного відпочинку, через який проходить основна транспортна розв'язка по всіх Шацьких озерах. На території селища розташовані частини берегових ліній з облаштованими пляжами трьох озер: Світязя, Чорного Великого та Люцимер.
Шацьк являється однаково віддаленим від села Світязь та урочища Гряда. Тут найкраще розвинена інфраструктура, є торговий центр, автозаправки, супермаркети, ресторани та кафе-бари.

 

Комплекс котеджів, розміщених на півночі озера за 200 м до берега. Вирізняється найкращими умовами проживання, затишком та комфортом. Територія урочища знаходиться під постійною охороною.

 

Знаходиться поміж двох озер: Світязя та Пулемецького. Зупинитися тут можна у будиночках, що здають місцеві. Відпочивати краще за все сім’єю.

 

Зона відпочинку, яка знаходиться у лісовому масиві між с. Світязь та пансіонатом «Шацькі озера». Це південна сторона озера. Тут розташовано близько 20 баз відпочинку, закладів харчування, декілька магазинів та медичний пункт. Найкраще підходить для сімейного, тихого відпочинку.

 

nametovi_mistechka_na_svityazi.jpg
Наметове містечко на Світязі / khrystynapochynok

Той хто не бажає арендувати житло у власників, а вирушає на відпочинок зі своєю палаткою або будинком на колесах, може зупинитися у наметових містечках.

Детальніше про наметові містечка ви можете дізнатися у нашій статті: Наметові містечка на Шацьких озерах

 

Риболовля на озері Світязь

 

Однією з найкращих розваг для чоловіків влітку є риболовля. Такий активний відпочинок дозволяє зняти стрес, перебувати на свіжому повітрі й зміцнити організм.

Найлегше упіймати плотву та окунів, трохи важче – лящів, а якщо використовувати спінінг, то й щуку.

Делікатесом вважаються вугрі, які є смачною, високопоживною та корисною рибою.

Їх дуже важко впіймати, оскільки вони ведуть нічне життя, а вранці знаходяться в ґрунті. Дуже цікавим є те, що нерестують вугрі у Саргасовому морі, на півдні Атлантичного океану. Підіймаючись у верхні шари води, вони підхоплюються поверхневими течіями, а потім різноманітними шляхами намагаються увійти в прісні води. Загалом ловля вугрів є дуже таємничою та важкою справою.

vugor.png
Копчений вугор в соусі

Можна поспостерігати, що туристи, які приїжджають на відпочинок, здебільшого ловлять рибу поплавочними вудочками, а місцеві жителі – «донками».  

Найчастіше рибалки полюбляють вудити на човнах. Але потрібно пам’ятати, що територія озера Світязь відноситься до охоронної зони, Шацького національного природного парку, який забороняє відпливати від берега більше, ніж на 500 метрів. Також вони видають спеціальні квитки для риболовлі з човна.

Якщо справи з риболовлею просуваються кепсько і нічого не клює, ви завжди можете звернутись за порадами до місцевих жителів, які охоче поділяться своїм досвідом з вами. Або ж просто купити вже приготовану їжу на місцевих ринках.

 

Літній відпочинок на Світязі

 

Напевно кожен, хто має можливість взяти відпустку, бажає віддалитись від міст, промислових вузлів, надмірного шуму – усіх тих чинників, які негативно впливають на стан нашого здоров’я. Тому гарною ідеєю буде подорож до Світязя, де панує цілковита безпека, а також можна оздоровитись та відпочити.

Найпопулярнішим місцем відпочинку є озеро та пляжі поблизу нього, де можна купатись та засмагати на сонечку.

Центральний пляж в Світязі
Центральний пляж в Світязі

Але не всі є посидючими, тому існують й інші розваги. Величезна кількість атракціонів розташована поблизу берега: гірки зі спуском, батути, надувні ігрові комплекси. Також ви можете орендувати катамаран або ж човен, і відправитись у подорож озером, вивчаючи його з різних сторін.

Якщо вас захоплює невідомість дна водоймищ, підводні мешканці й таємниці глибин, вам обов’язково потрібно зануритись з аквалангом і поглянути на підводне царство, відкрити для себе новий світ. Для цього існують спеціальні пропозиції дайвінгу для туристів.

Дуже цікавими є екскурсії на позашляховику, туристичних байдарках, човнах та «Велораллі». Ці подорожі створять захопливий калейдоскоп моментів, оскільки усі вони проходять через незвичайні шляхи. Ви зможете отримати справжній адреналін і дізнатися більше історії.

Екскурсія на байдарках по Шацьким Озерам
Екскурсія на байдарках по Шацьким Озерам / svityazactive

Поблизу Світязя й пансіонату «Шацькі озера» знаходиться мотузковий парк. Ця забава не лише для дітей, а й для дорослих. Місце облаштоване спеціальними дощечками, сітками та мотузками, тому кожен може відчути себе верхолазом. Якщо займатись цією справою, можна розвинути групи м’язів, навчитись володіти своїм тілом. А також, це чудова можливість побороти у собі страх висоти та довести, що будь-які перешкоди можна подолати.

Ще однією з розваг на воді є вітрильний спорт – віндсерфінг. На озері є декілька приватних прокатів з необхідним спорядженням. Якщо немає навичок і виникають труднощі, можна скористатись послугами інструктора. Очевидно, що цей активний відпочинок дуже залежить від погодних умов.

Якщо хочете дізнатися більше про доступні розваги, рекомендуємо прочитати статтю: Розваги на Шацьких озерах

 

Зимовий відпочинок на Світязі

 

Чомусь більшість людей переконані, що Світязь це суто літній курорт, проте це не так. Взимку тут теж є чим зайнятися та можна отримати незабутні враження відпочиваючи у цю казкову пору року.

Найпопулярнішим видом зимового відпочинку є катання на ковзанах.Як тільки водойми вкриваються шаром льоду, дітвора й дорослі весело проводять час на озері. Ви можете обрати найкращий час для вашого відпочинку та катання – почати зранечку, в обідній порі чи підвечір, насолоджуючись фантастичною атмосферою та зоряним небом.

Усе це безкоштовно, якщо ви маєте свої ковзани. Якщо ж вони відсутні, це теж не проблема, є спеціальні пункти, які здають їх в оренду.

Якщо у вас є бажання, можна взяти участь у хокейних матчі, позмагатись із сильнішими.

zimoviy_vidpochinok.png
Зимовий каток на озері / Евеліна Євдокимова

Ще однією цікавою пропозицією на озері є катання на буєрі, незвичайному судні, яке рухається, використовуючи силу вітру.

Після завершення важкого дня можна організувати похід до бані, який покращить серцево-судинну, дихальну, ендокринну та нервову системи організму. Покращити цей процес зможе масаж віником, який пришвидшить кровообіг.

Недарма у народі ходить приказка:

Лазня парить – здоров’я дарить.

Для тих сміливців, які не побояться зануритись в ополонку під кригу або обтертись снігом, відкриються нові відчуття та збережуться у пам’яті незабутні емоції від відпочинку на Світязі.

В період зимових свят здається чимало будиночків на березі Світязя, це дає змогу кожному відсвяткувати Новий Рік та Різдво Христове. Таке святкування підійде тим, хто хоче поринути в атмосферу зимової казки. Тут можна весело провести час з близькими та друзями.

 

Як дістатися до озера Світязь

 

yak_doyihati_do_svityazya.png
Дорогою до Світязя / petruninsphotos

З найбільших міст України найкраще і найвигідніше добиратися потягом, які прямують до м. Ковель. Звідти маршрутним таксі потрібно дістатися смт Шацьк. А вже там можете обрати потрібний вам напрям: с.Світязь, ур.Гряда, с.Пульмо.

Якщо ж ви мешкаєте поблизу Волинської області, то можете дібратись прямим автобусним маршрутом безпосередньо з вашого місця проживання.

Як доїхати на Шацькі озера