Адреса
Монастирський провулок
Світязь, Ковельський район, Волинська область
Дивитися на карті
Координати:
51.4872, 23.8553
Відгуки
Дивитись всі
Оголошення
ID: 1532
На сайті з: 05.01.2016
Оновлено: 05.01.2024

монастир Петро-Павлівський

Дивитися всі фото (3)
Петро-Павловский монастырь
Петро-Павловский монастырь

В жовтні 2014 року відбулось урочисте відкриття триповерхового корпусу Петро-Павлівського чоловічого монастиря. Але закладення основи храму на честь ікони Божої Матері «Спорительниці хлібів» було ще за 11 років до відкриття. Тоді ж заклали і капсулу з документом, який засвідчував заснування обителі. Нині, наймолодший на Волині, монастир виблискує своїми золотими куполами на березі озера Світязь. Намісником монастиря є архімандрит Арсеній.

Храм преподобного Олексія, чоловіка Божого

Розташований він в монастирському корпусі на першому поверсі. В цьому невеличкому храмі проводяться хрещення, панахиди, соборування, молебні. Іконостасу поки що немає. В храмі за аналоєм знаходяться чотири гробниці з мощами святих Києво-Печерської лаври та інших угодників Божих. Щодня братія монастиря читає тут вечірні молитви. Перед входом у сам храм стоять особливі стільці: високі та схожі на ті, які були колись в царському палаці. Це стасидії. Вони мають три положення: в першому монах може, спершись ліктями, стояти, в другому – трошки присісти, а в третьому сісти, коли вже немає сил стояти через довготривалу службу. Коридори корпусу окрашають ікони: сучасні і старовинні. Все це подарунки.

Готель для паломників

Це маленький, розрахований на 10 місць готель. Люди із різних куточків України приїжджають на службу до монастиря. Часто навідуються сюди і мешканці сусідньої Білорусії. Усі задоволені комфортними і скромними умовами проживання, а також особливою трапезною.

Монастирська трапезна

Одне з небагатьох повністю завершених приміщень зачаровує неймовірною красою. Ефект небесної висі створює блакитна натяжна стеля. Стіни усі у розписах: угодники Божі, пророки, події з Нового і Старого завітів. Особливістю трапезної є місце, відведене іконі Божої Матері «Спорительниці хлібів». Зображена вона на фоні монастиря та світязьких пейзажів. Волинські іконописці півроку трудились над створенням цієї краси. Коштувало це великих зусиль для намісника храму отця Арсенія, щоб відвідувачі і насельники могли бачити приміщення таким гарним, як воно зараз є.

Братія монастиря

15 чоловік є постійними мешканцями обителі: трудники, ієромонахи, священики, монахи, послушники. Перед Різдвом 2015 року були завершені перші два чернечі постриги. Монахів назвали символічно Петром і Павлом. Буквально недавно, ще до завершення побудови храму, його мешканці тулились у двох кімнатах сільської хатинки. А зараз кожен насельник має свою келію.

Храм ікони Божої Матері «Спорительки хлібів»

Знаходиться на другому поверсі корпусу. Сама ж ікона «Спорителька хлібів» написана з благословення Святого Амвросія Оптинського вже більше 100 років тому. Слово «спорити» означає «сприяти», «покращувати», «удобрювати». Та­ким чином, Матір Божа являється Помічницею людям у їх трудах для здобуття хліба насущного. В середині церкву прикрашає величний мозаїкоподібний розпис. Цілий рік творили таку божественну красу іконописці. Служба в храмі розпочинається щодня о 7 годині ранку.

На карті
Адреса
Монастирський провулок
Світязь, Ковельський район, Волинська область
Проживання
Завантаження...