Адреса
озеро Соминець
Ковельський район, Волинська область
Дивитися на карті
Координати:
51.5246, 23.8987
Відгуки
Дивитись всі

озеро Соминець

Дивитися всі фото (5)
озеро Соминец
озеро Соминец

Знаходиться Соминець в доступному для відпочиваючих місці, на відстані приблизно 1 км від Світязя. Дістатись до нього дуже легко. Розташоване воно біля дороги, яка веде до урочища Гряда.  У розпал сезону туристів небагато. Тут можна зустріти декілька компаній людей, що втекли від метушні Світязя та усамітнились в тиші неймовірної краси та спокою. Лише зрідка пташиний крик може порушити спокій навколо Соминця.

Озеро видовжене, має неправильну форму. Площа сягає близько 40 га, довжина – 1 км, а ширина – півкілометра. Відмітки 2,8 м сягає максимальна глибина, а от середня – 1,7 м. Вода в ньому чиста і прозора. Загалом воно невелике, через це досить швидко нагрівається. Влітку середня температура води коливається в межа 180С. Де-не-де піщанисті береги переходять в болотисті та порослі очеретом. Чимала частка водної поверхні вкрита рослинністю.

Флора і фауна

Приємний відпочинок отримають і любителі рибалки. Тут багато таких видів риби, які характерні для групи Шацьких озер. З інтродукованих видів риби можна побачити карликового сомика. Також в озері можна наловити раків. Мешкають вони в очеретяних масивах, кущистих заростях, під камінням або в піску.  Але якщо ви вирішили наловити раків, то важливо ще й вміти їх ловити.

Орлан-білохвіст – унікальний мешканець небосхилу на приозерній ділянці. Зазвичай тут гніздяться такі птахи: лебідь-шипун, крижень, сіра гуска, лиска, червоноголова чернь, сизий та звичайний мартин.

Походження

Щодо походження назви озера, то вчені не можуть з точністю відповісти на це питання. Але рибна фауна позначилася і на назві озера. Вона пояснюється чи то великими запасами, чи то повагою до деяких видів риби, які є домінантами Шацького краю.

Ділянка землі біля озера Соминець має археологічні пам’ятки. Доказом існування давнього заселення на цьому місці служать залишки слов’янського селища. 

Booking.com
На карті
Адреса
озеро Соминець
Ковельський район, Волинська область
Проживання
Завантаження...