Адреса
озеро Пісочне
Волинська область
Дивитися на карті
Координати:
51.5685, 23.9134
Відгуки
Дивитись всі

озеро Песочное

Дивитися всі фото (5)
озеро Пісочне
озеро Пісочне

В центральній частині Шацького національного природного парку знаходиться озеро Пісочне. Воно невелике за площею, але вражає своєю чистотою води. Цілющі властивості води забезпечують срібло і гліцерин, що входять до її складу. Свою назву «Пісочне» повністю виправдовує, адже має дуже гарні піщані береги та дно.

Пісочне знаходиться на північному сході від села Мельники. Воно є частиною групи Шацьких озер. Площа становить 187 га, довжина – 1750 м, а ширина – 1450 м. Його максимальна глибина сягає 16 м, а середня – 6,9 м. Воно має двоовальну форму. Котловина озера утворена з двох конусоподібних западин, які розділяються підводним підвищенням.

Найменшш мінералізовані ґрунтові води розповсюджені саме в районі Пісочного, що свідчить про високий ступінь  гідродинамічного зв'язку з підземними водами.

Водойма середньої глибини і тому дуже добре прогрівається влітку. Це єдине із озер Шацької групи, яке є безстічним. Тобто не має витоків і не приймає річок та водотоків. Площа водозбору – 3,62 м3. Північна частина водозбору дуже меліорована. Решта водозбору заболочена, внаслідок чого основний  поверхневий притік відбувається з боліт. Але основними джерелами живлення є атмосферні опади, які випадають безпосередньо на акваторію озера.

Флора і фауна

Група повітряно-водних рослин представлена такими видами: очерет звичайний, рогіз вузьколистий, хвощ річковий, частуха подорожникова, камиш озерний. Із частково занурених у воду рослин тут є: латаття біле, глечики жовті, рдест плаваючий, які створюють особливу атмосферу.

Рибалки можуть зловити у Пісочному щуку, краснопірки, окуня, карася, коропа, верховодку, ляща і лина, а також карликового сомика та, зрідка, вугра.

Пісочне є типовим озерним орнітокомплексом Шацького парку. В його околицях полюбляють гніздуватись великий норець, лебідь-шипун, крижень, сизий та звичайний мартин, чирок-тріскунок, лиска, червоноголова чернь.

Відпочинок на Пісочному

Рекреаційна та лікувальна діяльність добре розвинена на приозерній територій. Так, на березі Пісочного є відомий на всю Україну та й за її межами санаторій «Лісова пісня». Також є спортивно-оздоровчий табір «Медик» Львівського медінституту, опорний пункт Львівського лісотехнічного університету «Львівська політехніка» та інші заклади.

Приватний сектор біля санаторію та в селі Мельники пропонує для відпочиваючих житло з комфортними умовами. Тут можна знайти приватні будинки, які оснащені усім необхідним для приємного та незабутнього відпочинку.

 В рекреаційній зоні зосереджена вся діяльність по організації відпочинку населення. Тут добре розвинені оздоровча, спортивна, пізнавальна форми відпочинку, зокрема через цю зону проходять різні туристичні маршрути, рекреаційно-пізнавальна стежка «Лісова пісня».

На карті
Адреса
озеро Пісочне
Волинська область
Проживання
0,1 - 2км
8,5км
10,5км
0,05 - 0,5км
Завантаження...
Інші пропозиції в цьому населеному пункті