Адреса
озеро Перемут
Волинська область
Дивитися на карті
Координати:
51.5543, 23.876
Відгуки
Дивитись всі

озеро Перемут

Дивитися всі фото (4)
Лилия на озере Перемут
озеро Перемут

Перемут розташоване по ліву сторону від дороги, що веде до села Піща. Доволі часто, через канал, який сполучає його з озером Луки, в літературних джерелах їх об’єднують в одне – Луки-Перемут.

Площа сягає близько 150 га, ширина – 1,3 км, а довжина – 1,8 км. Зазначена максимальна глибина на рівні 6,5 м, а середня – орієнтовно 2 м. Воно має округлу форму. Через невелику глибину озеро добре прогрівається. Береги низинні та болотисті. Прибережна територія поростає травами та різними водоростями. Лише піщана мілина коло берега не заростає. На північному сході від озера є давній вал. Джерелами живлення є підземні води та поверхневий стік. Слабо меліорований водозбір не має значного впливу на якість води. Деякі вчені кажуть, що Перемут – це верхнє плесо Луки.

Історія виникнення та походження назви

Науковці висловлюють думку, що сама назва «Перемут» є з’явилась від російського слова «перемутить». Це пов’язано з великими запасами сапропелю та з помутнінням води при перемішуванні. А от щодо походження, то вчені не можуть дійти до одного висновку. Деякі вважають, що воно має льодовикове походження, інші – карстове. Також існує версія, що озеро – це залишки древньої водойми, відомої як Пінське моря.

Флора і фауна

Домінуючими серед різних видів водоростей є зелені. В меншій кількості зустрічаються синьо-зелені, діатомові та золотисті. На водному плесі є неземної краси жовті глечики. Вони забезпечують незабутні враження та особливу атмосферу.

Орнітофауна представлена такими птахами, як: чирок-тріскунок, крижень, лиска, дикі качки, сірі та білі чаплі.

Перемут характеризується багатством видового складу риби: щука, краснопірка, плотва, лящ, окунь, лин та карась. Непогано прижились тут карликовий сомик та вугор.

Озеро та його навколишня територія віднесена до заповідної зони Шацького парку.

Booking.com
На карті
Адреса
озеро Перемут
Волинська область
Завантаження...
Інші пропозиції в цьому населеному пункті
від 238 до 1100 грн/доба за номер
від 225 до 6550 грн/доба за номер/будинок
від 150 до 2300 грн/доба за будинок
від 250 грн/доба за квартиру
від 167 до 2500 грн/доба за будинок