Адреса
озеро Люцимер
Волинська область
Дивитися на карті
Координати:
51.476, 23.9315
Відгуки
Дивитись всі

озеро Люцимер

Дивитися всі фото (3)
озеро Люцимер
озеро Люцимир

Серед усієї групи Шацьких озер третє місце за площею займає величний Люцимер. Неймовірної краси озеро розплескало своє плесо на сході від селища Шацьк. Має льодовикове походження, яке ускладнене карстовими процесами.

Орієнтовна площа становить близько 443 га, його довжина – приблизно 3000 м, а ширина – 1800 м. 11 м сягає відмітка максимальної глибини.  Спеціально викопаними каналами з’єднується воно з озерами Чорне Велике та Кругле.

Історія виникнення

За словами вчених, назва озера походить від німецьких слів «Luce» –  світло та «Meer» – море. Але давня місцева легенда говорить про іншу версію походження назви.

Дуже давно, ще за сивої давнини на північному березі озера (там, де зараз є великий пагорб, який місцеві жителі називають «острів») височів замок князя. Це був володар озера та навколишніх земель. Одного разу цей князь, через своїх слуг, розіслав звістку серед місцевих, що йому необхідні робітники для того, щоб зробити ремонт в палаці, викопати рів, добудувати оборонну стіну  і т.д. За це він пообіцяв велику грошову винагороду. Тому дуже багато охочих заробити гроші прийшли до замку. Люди зробили все, що їм наказали: відремонтували палац, викопали рів, добудували оборонну стіну тощо. Та от, коли справа дійшла до розрахунку, князь із своїм військом вигнали усіх робітників, не заплативши їм ні копійки. З тих пір про князя стали говорити, що він лицемір. І ось, за легендою, саме від слова «лицемір» і пішла назва.

Флора і фауна

Люцимер вирізняється великою кількістю різних видів водоплавних птахів. Серед них тут селяться сіра гуска, великий норець, крижень, мартин звичайний. Також тут водяться такі водоплавні птахи, як чирок-тріскунок, лебідь-шипун, сизий мартин та лиска.

Озеро славиться великою різноманітністю різної риби. Велика кількість такої риби, як плотва, краснопірка, судак, щука, верховодка, окунь, карась сріблястий, лин, короп, лящ. Також рибалки можуть зловити вугра і карликового сомика. Рідше спіймати можна строкатого товстолобика та білого амура.

Booking.com
На карті
Адреса
озеро Люцимер
Волинська область
Проживання
Завантаження...
Інші пропозиції в цьому населеному пункті
від 200 до 4500 грн/доба за номер/будинок
від 183 до 2200 грн/доба за будинок
від 200 до 2000 грн/доба за будинок