Адреса
озеро Мошно
Ковельський район, Волинська область
Дивитися на карті
Координати:
51.5931, 23.9169
Відгуки
Дивитись всі

озеро Мошно

Дивитися всі фото (1)
озеро Мошно

Реліктове озеро Мошно розташоване біля кордону Білорусії, лише за два кілометра від Пісочного. Площа сягає 36 га, ширина – близько 600 м, а довжина – 800 м. Лише 3,0 м становить максимальна глибина. Слабо розвинена берегова лінія. Береги болотисті, низинні та зарослі лісом. Мутна вода має коричневе забарвлення. Відповідно, прозорість водоймища складає лише 0,5 м.

Дослідники стверджують, що воно відноситься до числа залишкових озер. Мошно невелике, але є найстаршим серед усіх з Шацької групи. Йому налічують близько 9800 років. Різноманітні дослідження, що були проведені в 20-му столітті, підтвердили гіпотезу про перетворення озера в болото. Вони дійшли загальної згоди про те, що Мошно – це еталон реліктових озер.

Фора і фауна

У водоймі спостерігається велика кількість різних видів водоростей. Серед вищої водної рослинності зустрічаються стрілолист, очерет звичайний, ситник та рдесники. Також серед моху можна зустріти журавлину.

Рибна фауна не відзначається особливою різноманітністю видів. Вона така ж, як і у інших озерах Шацької групи.

Видовою різноманітністю птахів озеро не може похизуватись. Але полюбляють гніздитись тут сизий мартин, крижень та гоголь. Дуже рідко сюди прилітають лебеді.

Рекреація

Мошно та територія навколо нього належить до заповідної зони Шацького парку. Згідно законодавства України, тут заборонені будь-які види господарської та рекреаційної діяльності, окрім наукової. Заповідна зона створена для захисту та відродження важливих природних екосистем.

Старовинні ліси, тиша, спокій та неймовірної краси водяні лілії: білі, жовті, малі і великі. Тут чиста й первозданна природа, яка заслуговує на Вашу увагу. Це унікальне озеро варте того, щоб Ви, приїхавши сюди, відчули і побачили на власні очі цю неймовірну красу.

Booking.com
На карті
Адреса
озеро Мошно
Ковельський район, Волинська область
Завантаження...