Адреса
озеро Кримно
Ковельський район, Волинська область
Дивитися на карті
Координати:
51.5677, 23.9708
Відгуки
Дивитись всі

озеро Кримне

Дивитися всі фото (3)
Птицы на озере Крымно
озеро Крымно

Озеро Кримне знаходиться близько кордону з Білорусією, орієнтовно за 3 км від Пісочного. Воно неглибоке, з приємним піщаним дном. Площа становить 145 га, довжина сягає десь 2100 м, а ширина – майже 1 кілометр. Максимальна глибина – 2,9 м. Похилі піщані береги, чергуючись, змінюються на підвищені крейдові. В озеро впадають дві водойми. На півночі з сусідньої Білорусії впадає річка Рита, а південним водостоком воно з’єднане з Плотиччям.

Острів

Славиться озеро своєю навколишньою красою та чистою водою. Але його особливістю є острів, який надає йому привабливого та неповторного вигляду. Тому його вважають одним із найгарніших в Шацькому національному природному парку.

Походження

Щодо  походження назви існує думка, що дане озеро успадкувало котловину в крейдовій поверхні, а далі ускладнилось карстовими процесами. Хоча й не всі вчені підтримують цю версію. Однак єдиної думки у них немає.

Флора і фауна

Серед різних видів вищої водної рослинності тут ростуть такі: очерет звичайний, рогіз вузьколистий, камиш озерний, латаття жовте, рдест плаваючий, аїр звичайний, елодея канадська, осока, ситник.

Рибна фауна є типовою для озер Шацької групи. Спостерігається велика кількість плотви, краснопірки, окуня, в’юна, щуки, ляща, лина. Рідкісними та мало чисельними видами вважаються миньок, пічкур та карась золотистий. Із зариблених видів рідко зустрічаються вугор та карликовий сомик.

Характерними представниками орнітофауни є: великий норець, лебідь-шипун, крижень, чирок-тріскунок, червоноголова чернь, чубата чернь, лиска, сизий мартин та звичайний мартин.

Рекреація

Територія парку розділена на чотири функціональні зони. Озеро Кримне належить до заповідної зони. Вона призначена для охорони і відновлення дуже важливих природних комплексів. Тому тут заборонена будь-яка господарська і рекреаційна діяльність, за винятком проведення наукових досліджень. Туристи можуть лише насолоджуватись вишуканою красою та мальовничістю навколишні пейзажів.

Оренда автобуса для пасажирських перевезень
На карті
Адреса
озеро Кримно
Ковельський район, Волинська область
Проживання
Завантаження...