ТОП-5 курортів Азовського моря
2 Лютий 2016 г. — 14:33

ТОП-5 курортів Азовського моря

ТОП-5 курортів Азовського моря

Літню відпустку важко уявити собі без відпочинку на морі. Для тих, хто обирає відпочинок в Україні, ми представляємо ТОП-5 курортів Азовського моря.

1. Бердянськ

Бердянськ являє собою місто і порт. Життя тут кипить цілий рік. Наявність залізничного вокзалу та пряме сполучення з найбільшими містами України забезпечує велику кількість туристів. Через розвинену промислову зону і небагато пляжів, центр міста не користується особливою популярністю. Основну частину морського берега займає набережна та територія порту. Тому, більшість відпочиваючих їздять на пляжі Бердянської коси, а інші – на пляжі, які є в місті. Житло тут можна знайти відповідно до своїх фінансових можливостей. Для любителів розкоші в місті розташований єдиний на азовському узбережжі чотиризірковий готель. Щодо розважальної програми, то в Бердянську можна відвідати аквапарк, зоопарк, різноманітні музеї, галереї, кафе, ресторани та нічні клуби. На вулицях міста  знаходиться ціла серія дивних пам’ятників: сантехніку, хлопцю-рибалці, бичку-годувальнику, самотньому чоботу, Остапу Бендеру.

2. Кирилівка

Kyrylivka

Смт. Кирилівку називають перлиною Азовського моря. Курорт розташований в екологічно чистому районі степової зони. З двох сторін селища розташовані піщані коси – Федотова і Пересип. Тут немає промислових портів та вантажного судноплавства. А це вирізняє його серед інших відомих курортів. Завдяки маленькій глибині моря, вода в ньому швидко прогрівається і залишається теплою майже до кінця вересня. Азовське море вважається заслужено «дитячим», адже відпочинок дітей не потребує акліматизації та привикання. Також, в Кирилівці є найбільший в Україні аквапарк «Острів скарбів». Добре розвинена інфраструктура. На початку Федотової коси побудовані дельфінарій «Оскар» та кінний театр. Улютський і Молочний лиман багаті лікувальними грязями. Саме через це Кирилівка отримала славу курорт-здравниця.

3. Арабатська стрілка

Arabatska-strilka

Арабатська стрілка – це найдовший пляж Європи завдовжки близько 100 метрів, що складається з черепашнику і піску. Недалеко від коси знаходиться затока Сиваш, особливістю якої є ропа – насичений сольовий розчин. Його застосовують у лікувальних цілях. Місцеві жителі, розливаючи її в пляшки, продають туристам, як сувеніри. Кажуть, вона добре допомагає суглобам. А ще, на цій території, є гаряче джерело. Вода лікує нервові захворювання, знімає запалювальні процеси. Але без спеціального нагляду лікарів заборонено користуватись ропою, грязями чи скакати у джерело. Тут розміщена водолікарня, де лікарі гарантують такий нагляд. Інфраструктура не розвинена. Азовське море тут також мілке, а це дозволяє безпечно провести відпочинок на Арабатській стрілці.

4. Мелекіне

Melekine

Мелекіне знаходиться за 20 кілометрів від Маріуполя. Воно умовно ділиться на перший та другий спуски. Між ними є незабудована територія пляжу, яка пустує через заболочену місцевість. Через те, що село побудовано вздовж берега, більша частина баз відпочинку, пансіонатів розташовані біля самого моря або дуже близько. Шлях від найвіддаленіших пансіонатів складатиме не більше п’яти хвилин. Широкі, піщані пляжі з домішками дрібних ракушок регулярно прибираються. Більшість безкоштовні. Спуск у воду пологий, без каменів. Вода чиста і тепла. Приватний сектор Мелекіна надає широкий вибір житла. Приїжджають сюди і любителі відпочинку з палатками. Кемпінг безкоштовний. Він не  багатолюдний. Навіть в пік сезону туристів тут небагато. Відпочинок у Мелекіному буде незабутнім і для молоді. Адже тут працюють дискотеки, кафе, бари, ресторанчики, луна-парк тощо.

5. Приморськ

Prymorsk

Приморськ – невелике місто, яке віддалене від промислових виробництв, аеропортів, залізничних доріг. Відпочинок в Приморську на Азовському морі має свої особливості. Лимани, тепле, мілководне море, лікувальні грязі, чисте повітря створюють особливо комфортні умови для лікування та відпочинку. Курортна зона зосереджена в декількох кілометрах від центру міста. Купальний сезон починається з кінця травня і продовжується аж до вересня. Більшість туристичних комплексів, баз відпочинку, дитячих таборів чи пансіонатів розташовані біля невеликих лиманів або на Обіточній косі. На пляжі можна попасти по спеціальним мостах. Для тих, хто вперше приїхав сюди, ця обставина стане несподіванкою. Але, якщо добре пошукати, то цілком можливо знайти відпочинок в Приморську без мостів. Для туристів у місті функціонує краєзнавчий музей, де зберігаються експонати 8 кам’яних фігур «половецьких баб».

Завантаження...