Адреса
неподалік Синевирської Поляни
Закарпатська область
Дивитися на карті
Координати:
48.617, 23.684
Відгуки
Дивитись всі

Озеро Синевир

Дивитися всі фото (4)
озеро Синевир
озеро Синевир

У будь-якого курортного місця на планеті є своя родзинка, таким чином, відоме озеро Синевир можна назвати серцем Українських Карпат. Одне з наймальовничіших місць, здатне зачарувати будь-якого туриста з самого першого погляду. Невимовної краси територія, відведена під місце для відпочинку приїжджих гостей, змушує повертатися сюди знову і знову. Приблизна площа самого озера становить орієнтовно 5 гектарів. Оточене густими лісами, важким небом і приголомшливо чистим повітрям, Синевир радує туристів вже здалеку.

Історія виникнення

Історія походження широко відомого озера оповита безліччю таємниць і легенд, які здавна передаються з покоління в покоління. Однак одна з них є найбільш популярною. Саме її розповідають своїм туристичним групам екскурсоводи в Карпатах. Легенда свідчить про трагічну історію кохання дочки графа і простого пастуха. Дівчину, за її прекрасні сині очі, прозвали Синь. До свого щастя або жалю, одного разу красуня полюбила простого хлопця Вира. Пастух не міг пообіцяти дівчині хорошого і заможного життя, але це анітрохи не збентежило її. Любов їх була настільки міцною, що навіть батько Синь не міг розбити ці узи. Але великий граф не став терпіти витівки молодих і наказав своїм слугам позбавити життя Вира. Дізнавшись про загибель коханого, Синь прийшла на місце його страти і плакала день за днем. Через довгий час з'явилося озеро, назване на честь молодих закоханих.

В останні роки на березі Синевиру були встановлені дві скульптури в знак пам'яті нещасним закоханим.

Але тим не менш, існує і більш правдоподібна, хоча і не така гарна, версія походження озера. Причиною є те, що стався багато років тому землетрус, який викликав зрушення тектонічних плит.

Відпочинок на Синевирі

Територія навколо озера з 1989 року належить Національному парку. Риболовля та розведення багать заборонено як для місцевих жителів, так і для приїжджих туристів. Регулярні піші походи представляють собою досить цікаві туристичні маршрути, організація проходить на вищому рівні. Купатися в озері не заборонено, однак таке заняття не особливо популярно серед приїжджих. Адже навіть далеко не всі місцеві жителі витримують незвичайну температуру води.

Booking.com
На карті
Адреса
неподалік Синевирської Поляни
Закарпатська область
Завантаження...