Адреса
біля села Дземброня
Верховинський район, Івано-Франківська область
Дивитися на карті
Координати:
48.109, 24.6733
Відгуки
Дивитись всі

Обсерваторія Білий Слон

Дивитися всі фото (4)
Обсерваторія "Білий Слон"
Обсерваторія "Білий Слон"

Територія Івано-Франківська багата на місцеві визначні пам'ятки. Заради того щоб побачити своїми очима багато туристичних місць, гості з усіх куточків світу приїжджають сюди в будь-який час року. Взимку туристів не бентежать морози і хуртовини, а влітку зовсім не лякає виснажлива спека. Ще одним цікавим місцем Верховинський район може побалувати своїх іноземних гостей та місцевих жителів, а саме: покинута обсерваторія, яка свого часу була побудована Варшавським університетом.

Історія обсерваторії

Відомо, що нині недіюча варшавська обсерваторія працювала в період з 1938 по 1941 рік. Будівництво даної метеорологічної точки з невеликим астрологічним відділенням було схвалено в 1935 році. Рівно через три роки відбулося гучне відкриття нової установи, обсерваторія була по-справжньому великою: тут було 43 приміщення. Більшість з них було передбачено для наукових досліджень і аналізу отриманих даних.

Всього лише чотири роки вона була по-справжньому придатної і служила вірою і правдою, але після закінчення війни в ній вже неможливо було займатися професійною діяльністю. Однак астрономічними спостереження продовжували займатися, саме тому постало питання хоча б про найменше поновлення та реконструкцію вже наявної будівлі. Відразу ж після закінчення роботи обсерваторії, з неї вивезли все найцінніше, а через роки і зовсім розібрали по частинах. Подальша доля станції була невідома, але вже сьогодні обіцяють її повну реконструкцію вже в самому найближчому майбутньому.

Загадка назви

Сама покинута обсерваторія знаходиться на вершині гори "Піп Іван", однак у цієї гори є й інша назва: "Чорна". Старі гуцули, старожили Карпатських сіл, розповідають нібито багато років тому саме на цій горі Довбуш вбив біса, після чого гора лих і почорніла. Що стосується самої обсерваторії, її назва "Білий Слон" безпосередньо пов'язано з тим, що з приходом зими в прикарпатські міста, гора покривається білим килимом зі снігу, а сама будівля так і проситься назватися білим слоном. Проте інша версія розповідає про те, що будівництво місцевої установи було настільки важким, що саме "слон" – сама відповідна назва для безтолкового проекту. За часів запланованого будівництва, транспортування всіх потрібних будівельних матеріалів була надзвичайно важка, тому як доріг на гору зовсім не було.

Booking.com
На карті
Адреса
біля села Дземброня
Верховинський район, Івано-Франківська область
Завантаження...