Адреса
Приморський бульва
Одеса, Одеська область
Дивитися на карті
Координати:
46.4886, 30.742
Відгуки
Дивитись всі

Потемкинская лестница

Дивитися всі фото (4)
Потемкинская лестница
Потемкинская лестница

Одеса – одне з найбільших міст України, популярний курорт для іноземних гостей, морська перлина країни. Саме тут знаходиться великий морський порт, який є надійним сполучним вузлом між багатьма торговельними містами. Вибираючи відпочинок в Одесі, пам'ятки міста виходять на перший план, адже тут їх більш ніж достатньо. Потьомкінські сходи – не просто гарне місце в Одесі, це справжня історична цінність, пам'ятник містобудування.

Історія виникнення

З найперших днів будівництва Одеси, жителі міста гостро потребували зручного та доступного проходу до моря. Адже саме в цьому місті знаходиться найбільший морський порт і вокзал, яким щорічно користуються величезна кількість громадян. Враховуючи велику відвідуваність міста приїжджими туристами, сходи гідно вписалася в архітектуру Одеси. Проект, підписаний міською адміністрацією, в 1825 році був готовий до втілення в життя. Через 15 років кропіткої роботи архітекторів і будівельників, сходи були введені в експлуатацію. Проте, варто відзначити той факт, що сходи з дня їх створення не мали особливої назви. Всю свою знаменитість вони придбали лише після випуску в світ легендарного фільму "Броненосець Потьомкін". Саме з того часу популярні на весь світ сходи і звуться «Потьомкінськими».

Реалії сьогоднішнього дня

Раніше планувалося, що сходи налічуватимуть цілих 200 сходинок. Однак, сьогодні в них можна нарахувати всього лише 192. Останні вісім були засипані у зв'язку з розбіжностями в плані архітекторів і реальними результатами. Таким чином, для того щоб спуститися, туристам необхідно подолати цілих 10 прольотів. Тим не менш, якщо у Вас немає бажання або ж можливості боротися з надбанням архітектури, поруч давно вже функціонує міський фунікулер. Приїжджі туристи можуть також взяти участь у щорічному заході, який влаштовують одесити – це забіг на час. Тут встановлюють рекорди. Будь-який бажаючий може взяти участь і додати своє горде ім'я в історію.

Booking.com
На карті
Адреса
Приморський бульва
Одеса, Одеська область
Проживання
Завантаження...