Адреса
4км от с. Рибаківка
Миколаївський район, Миколаївська область
Дивитися на карті
Координати:
46.5966, 31.4121
Відгуки
Дивитись всі

острів Березань

Дивитися всі фото (3)
острів Березань
острів Березань

Березань – невеликий острівець, що знаходиться в теплих обіймах Чорного моря. Існування острова налічує не один десяток років. Ще в 7 столітті до нашої ери на цьому місці було стародавнє поселення греків. Маленький і беззахисний острів встиг здобути велику цінність. Це призвело до того, що на даний момент Березань є частиною археологічного фонду держави.

Історія острова Березань

На сьогоднішній день Березань – абсолютно безлюдний острів. Це обумовлено особливостями його розташування, адже територія значно віддалена від материка. У 1968 році тут було відкрито пам'ятник, який нагадував усім про загибель революційного діяча Петра Шмідта. У той час Березань користувався небувалою популярністю серед гостей Чорного моря. У зв'язку з цим, було вирішено побудувати невеликий причал, щоб полегшити туристам потрапляння на острів. Шматочок історії хотів побачити своїми очима кожен, хто знав хоч що-небудь про острів. Таким чином, тут часто було людно і гамірно.

Кілька років підтримувалася чистота на острові, велося спостереження за пам'ятником і облагороджували територію. Однак через деякий час, в кінці 80х років, популярність острова Березань стала різко падати. Підвісний міст швидко руйнується, а територія поступово стає нікому не потрібною і самотньою.

Сьогоднішні умови існування

Зараз за островом прикріплені кілька міських організацій, які зобов'язані спостерігати та належним чином виконувати ремонтні роботи пам'ятника. Однак, на жаль, острів стрімко піддається саморуйнуванню. Завдяки чорним археологам і просто любителям легкої наживи, навколо пам'ятника вже немає меморіальних табличок, причалу і навіть тротуарної плитки, яка вела до найголовнішого надбання острова.

Відвідавши Березань сьогодні, у туристів ще є можливість доторкнутися до унікальної історії людства. Але, якщо в терміновому порядку не почати рятівну операцію острова, то найбільша історична цінність зникне з лиця землі назавжди.

Booking.com
На карті
Адреса
4км от с. Рибаківка
Миколаївський район, Миколаївська область
Завантаження...
Інші пропозиції в цьому населеному пункті