озеро Згоранське Велике

Помешкання для відпочинку

Знайдіть житло, яке підходить саме вам.
 
Згорани
до озера 100м
від 200 ₴з людини
x3 - від 600 на добу за будинок
Питание
Самостійне приготування
Рейтинг5(3 Відгуки)
Згорани
до озера 100м
від 100 ₴з людини
x5 - від 700 на добу за будинок
x2 - від 350 на добу за номер
x4 - від 400 на добу за номер
x1 - від 100 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування, З харчуванням (за додаткову оплату)
Рейтинг5(4 Відгуки)
Згорани
від 250 ₴з людини
x8 - від 2000 на добу за будинок
Питание
Самостійне приготування
Рейтинг5(5 Відгуки)
Згорани
до озера 150м
від 200 ₴з людини
x2 - від 400 на добу за номер
x3 - від 600 на добу за номер
x4 - від 800 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування
Рейтинг5(4 Відгуки)
Згорани
до озера 100м
від 150 ₴з людини
x4 - від 600 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування
Рейтинг5(2 Відгуки)
Згорани
до озера 100м
від 150 ₴з людини
x2 - від 300 на добу за номер
x3 - від 450 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування
Рейтинг4(4 Відгуки)
Згорани
до озера 30м
від 225 ₴з людини
x4 - від 900 на добу за будинок
Питание
Самостійне приготування, З харчуванням (за додаткову оплату)
Рейтинг5(3 Відгуки)
Згорани
до озера 200м
від 175 ₴з людини
x2 - від 500 на добу за номер
x3 - від 600 на добу за номер
x4 - від 700 на добу за номер
Питание
Рейтинг5(3 Відгуки)

Місця для розміщення

Популярні місця для відпочинку неподалік
Згорани
Згорани
10 помешкань

Корисно знати

Дізнайтеся більше про відпочинок у Згоранах

Згорани

Згорани – це село, що знаходиться у Волинській області, неподалік від м. Любомль та смт Шацьк.

Цей край оповито безліччю захоплюючих легенд та історій. За переказами ще від давніх людей, у цій місцевості був непроглядний ліс, який одного разу спалахнув від блискавиці. Згодом на попелищі утворилось озеро, поблизу якого почали селитись «згоренці». Звідси й пішла назва села – Згорани.

Мабуть, для багатьох село стало відомим лише нещодавно із роману «Століття Якова», що є лауреатом премії «Коронація слова», відомого письменника Волині – Володимира Лиса. У своєму творі він зобразив історію кохання через призму війни та поневірянь одного поліського українця, що проживав у Загоранах. Насправді, це і є історія про рідне село автора – Згорани, у якому він народився та зростав.

Поблизу Згоран розкинулось два озера – Велике та Мале Згоранське, а далі – ще кілька: Оріхівське, Хмільник, Лісове та Бабинець. Через усе село протікає річка Нережа.

У цій місцевості проживає лише близько півтори тисячі осіб, тому тут завжди тихо та спокійно. Навкруги чутно лише спів птахів, шум лісу та плескіт хвиль. Це ідеальне місце для сімейного відпочинку.

Відпочинок на озерах

Згоранські озера знаходяться під охороною, адже є цінним природним комплексом. Тут водяться також різноманітні види тварин і рослин, яких вже занесено до Червоної книги України.

Найбільш популярними для відпочинку є озера – Велике та Мале Згоранське.

Велике Згоранське озеро карстового походження розташоване на півночі села. Середня глибина озера сягає 10-ти метрів. На березі знаходиться зона для відпочинку: піщаний пляж, роздягальні й альтанки.

Мале Згоранське озеро знаходиться трохи далі від Великого, серед соснового лісочка. У літній період поблизу берегів озера туристи люблять відпочивати в наметах.

Усі інші озера знайшли собі місце серед лісу, тому їх буде трохи важко відшукати.

Активний відпочинок і веселощі

Відпочинок на свіжому повітрі завжди приносить задоволення та користь. Звичайно, що основним видом дозвілля на відпочинку є купання та засмагання. Водних атракціонів для дітей, на жаль, тут зовсім мало, у порівнянні з Шацькими озерами. Але це не проблема, не менш захоплюючим заняттям є будівництво замків з піску, що розвиває творчість та креативність ваших малюків.

Якщо ви думаєте, що відпочинок в Згоранах – це тільки проведення часу на пляжі, то ви помиляєтесь. Піші та велосипедні прогулянки по околицях села, дозволять оздоровити та надихнути вас завдяки гарним краєвидам. Якщо ви будете гуляти в лісі, можете наткнутись на дари природи – смачненькі ягоди та гриби, які також принесуть користь вашому організму. Але щодо цього, варто бути обережним, і заздалегідь розуміти, які з них їстівні, а які – ні.

Поблизу озера, зазвичай, власники причіпляють човни, які вони здають в оренду. Можна взяти човен на прокат та зустріти мальовничий схід та захід над озером. Такі події зазвичай залишають незабутні враження.

Ще одним яскравим явищем є традиційне святкування Івана Купала на березі Великого Згоранського озера. Місцеві жителі дотримуються усіх стародавніх традицій цього свята: розпалюють величезне вогнище, проводять сватання, водять хороводи, дівчата плетуть вінки й відпускають на воду.

Після обрядів, починається веселе святкування – виступи, конкурси та дискотека. Тому, якщо ви любите подібні святкування, постарайтесь наступного року зустріти це свято саме у Згоранах.

Проживання

Для того, щоб насолодитись відпочинком – одного дня вам буде недостатньо, тому краще заздалегідь подумати про житло. В Згоранах багато місцевих здають в оренду приватні будинки.  Ціни на проживання є нижчими, ніж, наприклад, на Шацьких озерах.

Хоча, не обов’язково жити в садибі, котеджі чи приватному секторі. Якщо ж ви бажаєте відпочити на повну, зблизитись з природою, тоді для вас є чудовий варіант – жити в наметі поблизу озера.

Будь-який варіант забезпечить вам незабутній відпочинок!

Харчування

У Згоранах туристи можуть харчуватись у кафе, які знаходяться у центрі села, також можуть самостійно готувати або ж домовитись з господарями за додаткову плату, щоб вони готували.

Та все ж, літо – час пікніків, тому для задоволення потреб «смачного» відпочинку на свіжому повітрі можна приготувати шашлик та уху з озерної риби. Усі необхідні продукти можна купити в найближчих магазинах, які знаходяться поблизу Великого Згоранського озера.

Як доїхати до Згоран

Якщо ви добираєтесь з таких міст України, як Київ, Львів, Одеса, тоді вам буде зручніше добиратись потягом до міста Ковель, а далі маршрутним таксі. Прямого сполучення від Ковеля до Згоран немає, тому потрібно сідати у ті, котрі прямують на Шацькі озера.

Якщо добиратись з найближчих міст та селищ, то краще це робити автобусом або скористатись послугами платних перевізників.

Звісно що, найзручнішим способом буде поїздка на власному авто.  

 

 

 

 

Згорани на карті

Згорани, Волинська область, Україна

Згорани: популярні питання та відповіді

Інші мандрівники, які переглядали Згорани, також цікавляться:

Перегляньте інші популярні курорти в регіоні Шацьких Озер
Світязь
Світязь — перлина Шацьких озер Відеоогляд відпочинку на Світязі Де поселитися поруч з
озеро Пулемецьке
озеро Пулемецьке Пулемецьке – друге за розмірами озеро групи Шацьких озер, яке поступається лише
Гаївка
Гаївка, більш відома під назвою «Лісова Пісня» – одна із курортних зон на території Шацьких Озер,
село Мельники
Мельники – українське село, що знаходиться на території Шацького району. За  8 км на