Воловець

Помешкання для відпочинку

Знайдіть житло, яке підходить саме вам.
 
Воловець
від 167 ₴
x6 - від 1000 за апартамент
Питание
Самостійне приготування
Пилипець
від 600 ₴з людини
x5 - від 3000 на добу за будинок
Питание
Самостійне приготування
Пилипець
від 350 ₴з людини
x2 - від 700 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування, З харчуванням (за додаткову оплату)
Воловець
від 200 ₴з людини
x2 - від 400 на добу за номер
x4 - від 800 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування
Пилипець
від 357 ₴з людини
x7 - від 2500 на добу за будинок
Питание
Самостійне приготування
Пилипець
від 213 ₴з людини
x2 - від 500 на добу за номер
x3 - від 650 на добу за номер
x4 - від 850 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування
Пилипець
від 300 ₴з людини
x2 - від 600 на добу за номер
x3 - від 900 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування, З харчуванням (за додаткову оплату)
Пилипець
від 600 ₴з людини
від 1900
x2 - від 1200 на добу за номер
Питание
Самостійне приготування

Місця для розміщення

Популярні місця для відпочинку неподалік
Воловець
Воловець
36 помешкань
Пилипець
Пилипець
100 помешкань

Корисно знати

Дізнайтеся більше про відпочинок у Воловці
Воловець з висоти пташиного польоту / Ельнара Скиба
Воловець з пташиного польоту / Ельнара Скиба


Воловець – невелике селище міського типу, розташоване на висоті близько 500 м над рівнем моря, біля підніжжя гір Плай і Темнатик.

За переказами, назва Воловця походить від назви річки Волівчик, у якій пастухи в давнину напували волів, які паслись на багатих травами полонинах.

Нині ж Воловець являється доволі популярним туристичним місцем серед бажаючих провести свій відпочинок в Карпатах. Тож якщо ви обрали для відпочинку цей курорт, гайда знайомитися з Воловцем ближче. 
 

  1. Воловець - короткий огляд
  2. Літній відпочинок у Воловці
  3. Гірськолижний курорт Воловець
  4. Проживання у Воловці
  5. Де поїсти у Воловці
  6. Цікаві місця неподалік
  7. Як доїхати до Воловця?

 

Воловець - короткий огляд


Воловець - це мальовниче селище міського типу на висоті 500 метрів серед мальовничих Карпатських пейзажів, утворених горами Плай і Томнатик та долиною маленької річки Вича, яка є притокою Латориці. Населення Воловця складає майже шість тисяч чоловік.

Через своє розташування селище є одним з головних туристичних центрів Закарпаття. Також особливе розташування сприяє тому, що відпочинок у Воловці можливий цілий рік.

В селищі є банки, магазини, заправка, готелі, ресторани і кафе – все, що потрібно для комфортного відпочинку.

Вид на Воловець
Вид на Воловець / Юрій Крилівець

 

Літній відпочинок у Воловці


У літній період Воловець відвідують безліч туристів. Основною метою такого відпочинку є прогулянки по мальовничих маршрутах сусідніх гір.

Завдяки вигідному розташуванню, з селища починається багато пішохідних маршрутів на полонину Боржаву та її вершини:

  • Темнатик (1343 м);
  • Великий Верх (1598 м);
  • Стій (1681 м);
  • Гемба (1491 м).


Біля гори Гемби знаходиться водоспад Шипіт, відвідати який можна по дорозі на гору.

Приходити туди бажано рано вранці – до напливу туристів.

По дорозі ви як раз встигнете насолодитися пробудженням незайманої природи. Неподалік від входу продаються місцеві товари (сувеніри), прохолодні напої і домашнє вино (взимку – глінтвейн) і навіть свіжий шашлик. Територія, прилегла до 14-метрового водоспаду, цілком облагороджена: є сходи, дерев'яні містки з поручнями, столики. Правда, прохід до водоспаду платний.

Водоспад Шипіт
Водоспад Шипіт / Іван Кміть


Літом відпочивальникам з розваг пропонують пішохідні та екстремальні тури по горах, кінні прогулянки, екскурсії по Закарпаттю (замки, термальні джерела, солоні озера). Можливо також замовити похід з ночівлею у горах.

Для тих, хто більше полюбляє самостійно вивчати щось нове тут також буде цілком комфортно. Всі маршрути промарковані і є вказівники тому, щоб заблукати тут потрібно неабияк постаратися.

Також можна відпочити біля річки (через селище протікає р. Вича), скупатися в її водах, порибалити, сходити за ягодами чорниці та гриби (в сезон їх дуже багато).

У селі Келечин, що в 7 км від Воловця, знаходяться 3 мінеральні джерела – тут можна набрати цілющої води.

Кінні прогулянки Карпатами
Кінні прогулянки Карпатами / voevodyno.com

 

Гірськолижний курорт Воловець


Як тільки прилеглі гори приміряють на себе ковдру з білосніжного снігу до селища починають з’їжджатися чимало любителів зимового відпочинку. Адже з приходом зими тут з року в рік відкривається гірськолижний сезон. Схили на гірськолижному курорті Воловець ідеально підходять як і для абсолютних початківців, так і для любителів не складних маршрутів.

Воловець взимку
Воловець зустрічає зиму / Антон Мучичка


Лижники, які мають більший досвід та шукають для себе складніших спусків не надто цікавляться цим гірськолижним курортом, а використовують його як проміжний пункт. З Воловця можна вирушити до еко-курорту Ізки, дістатися гірськолижних трас Пилипця та Подобовця, де обладнані складніші траси. Але якщо ви лише опановуєте катання на лижах, то гірськолижний курорт Воловець з його не складною трасою для новачків цілком вас задовольнить.

Тут є один гірськолижний спуск, довжиною близько 300 м, на прокат можна взяти лижі та сноуборди, все необхідне спорядження.
Спуск розрахований здебільшого на новачків і любителів через його пологість і відносно невелику протяжність. Через це його вважають ідеальним місцем для старту своєї гірськолижної кар’єри.
Є 1 бугельний підйомник. Поруч з ним розташована колиба (кафе-бар), де можна перекусити або випити чогось зігріваючого.

Лижний сезон у Воловці починається з середини грудня і триває до середини квітня.

Гірськолижний курорт Воловець
Гірськолижний курорт Воловець / Сергій Форос


Цікавим фактом є те, що проведені тут археологічні дослідження говорять про те, що перше поселення на цьому місці існувало ще за 2 тисячі років до нашої ери. Це може свідчити про те, що новачки приїздять сюди аби опанувати гірські схили вже понад 4 тисячі років.

 

Житло у Воловці


Окрім активного відпочинку Воловець також цікавий туристам через недороге і спокійне проживання.

Зимою велика кількість заощадливих лижників винаймають житло у Воловці, навіть якщо їдуть кататись в інших місцях, адже вартість проживання в готелях, і приватних садибах тут набагато дешевша ніж в популярних курортах Карпат.

Житло у Воловці
Житло у Воловці / Еко дім


Звісно помешкань для відпочивальників тут теж не так багато як на відомих Карпатських курортах, проте різноманіття пропозицій достатньо аби задовільнити будь-які вподобання.
Про бронювання житла варто подумати заздалегідь, на зимові свята та в літній час можливий наплив відпочивальників.

До послуг постояльців більшість готелів пропонують сауну, паркування, конференц-зал і можливість поселення з тваринами. Якщо ж ви зупинили свій вибір на приватному житлі то тут вам запропонують домашнє харчування, організацію екскурсій або риболовлі.

Підібрати та забронювати житло подобово у Воловці можна у нас на сайті.

Хоч Wi-Fi і доступний практично скрізь, але на випадок проблем з інтернетом в селищі є інтернет-кафе.

Ціни на проживання в Воловці стартують від 250 грн за добу з особи без харчування.

 

Де поїсти у Воловці


Після насиченого дня, сповненого активних атракцій і чимало спалених калорій постає логічне запитання: а де ж перекусити?

Воловець де поїсти
Смажена картопля з грибам / depositphotos


Хоча Воловець і не вважається центром гастрономічного туризму, але знайти місце де можна смачно перекусити не складе великих труднощів.

У селищі працює чимало кафе та ресторанів. Також чимало власників житла пропонують для своїх гостей домашнє частування традиційними стравами (за це вони беруть додаткову платню). Більшість помешкань також обладнані кухнями з усім необхідним для самостійного приготування. Усі необхідні продукти для приготування їжі можна знайти в місцевих магазинах.

Так як Воловець не являється дуже популярним туристичним місцем то і ціни на продукти та харчування в місцевих закладах не завищені і являються досить приємними.

 

Цікаві місця неподалік від Воловця


Прямо в центрі селища знаходиться велика залізнична станція, через яку потяги зі Львова та Стрия проходять в Закарпатті і назад.

Регулярно ходять електрички в Мукачеве, Сваляву, Славське, Чоп.
У 150 м від вокзалу розташована автостанція, звідси автобуси відправляються в Ужгород, Міжгір'я, Синевірську Поляну та інші невеликі селища поблизу.

Автостанція не працює у вихідні дні, але це не проблема, так як через Воловець проходить дорога на Міжгір’я та Синевир, тому до цікавих місць можна легко добратися на маршрутці або попутці.

Також з селища можна доїхати до Мукачево – всього 1 година на електричці або на машині. У Мукачеві є чим зайнятися – подивитися замок Паланок, відвідати зимовий фестиваль «Червене вино», навіть просто прогулятися по старовинних вуличках вимощених бруківкою.

Замок Паланок
Замок Паланок / Юрій Крилівець


Якщо є бажання та час радимо відвідати вам ще один відомий замок, для цього потрібно вийти на станції «Чинадієво», трохи не доїжджаючи до Мукачево. Там знаходиться старовинна фортеця Сент-Міклош.

У села Подобовець (12 км від Воловця) і Пилипець (14 км) можна добратися на маршрутці або автобусі Воловець-Міжгір'я (по буднях). Можна викликати таксі, але це обійдеться дорожче.
Подобовець цікавий не лише гірськолижними трасами, від нього до водоспаду Шипіт 15 хвилин пішки.

Недалеко знаходиться еко-курорт Ізки, від Воловця туди ходить трансфер, також можна доїхати на автобусі Воловець-Міжгір'я, зловити попутку або таксі.

Від Межигір'я можна на автобусі доїхати до Синевирської Поляни, щоб помилуватися на перлину Карпат – озеро Синевир.

Озеро Синевир
Озеро Синевир / Nazar Haponov


Якщо варіант з таксі не підходить, можна дійти пішки – 15 км, це займе приблизно 3 години в одну сторону.

З Воловця також зручно добиратися у Сваляву - місто на мінеральних джерелах. Дорога до Сваляви потягом чи електричкою займе близько 30 хв.
Потяги ходять часто, а ось автобусом доїхати складніше – ввечері та на вихідних вони не їздять.

 

Як доїхати до Воловця


Воловець це одне з небагатьох селищ, яке може похвастатися залізничним вокзалом. Ця привілегія дозволяє легко доїхати до Воловця потягом з будь-якого великого міста України.

Воловець як доїхати
Потяг через Карпати / Федір Гамор


Наприклад, з Києва слідує прямий потяг Київ-Ужгород із зупинкою на станції Воловець, дорога займає 13-15 годин. Час відправлення зручний – вечір, прибуття вранці.

Машиною їхати швидше – 9-11 годин по трасі «Київ-Львів-Чоп», потім потрібно звернути до Нижніх Воріт і повернути на Воловець згідно з порадами GPS.

З Харкова також слідує прямий потяг Харків-Ужгород, правда дорога займає 22 години. Зі Львова у Воловець регулярно ходять поїзди і електрички – час у дорозі всього 3 години.

Завдяки зручній транспортній розв'язці селище Воловець часто використовується як проміжний пункт по дорозі в інші міста і села Закарпаття.

Воловець на карті

Воловець, Закарпатська область, Україна

Часті запитання

Де зняти житло у Воловці?

У Воловці туристи можуть зупинитися у приватному секторі або готелях.

Підібрати та забронювати житло подобово у Воловці можна у нас на сайті.

Що подивитися у Воловці?

Поряд з Воловцем знаходиться полонина Боржава з її живописними краєвидами. Також неподалік Воловця знаходяться водоспад Шипіт і озеро Синевир.

Як доїхати до Воловця?

У селищі знаходиться залізнична станція тому з будь-якого великого міста можна доїхати потягом. Зі Львова та Ужгорода у напрямку Воловця регулярно ходять автобуси.

Яка відстань від Воловця до Міжгір'я?

Відстань між населеними пунктами Воловець та Міжгір'я, становить 40.9 км (43 хв на авто).

Інші мандрівники, які переглядали Воловець, також цікавляться:

Перегляньте інші популярні курорти Карпат
Яблуниця
Відпочинок в Яблуниці Гірськолижний курорт Яблуниця Яблуниця влітку Що подивитися Цікаві
Буковель
Мабуть, про «Буковель» хоч раз чув кожен пересічний українець. Воно й не дивно, адже назва цього
Микуличин
Микуличин – село в Івано-Франківській області, що розкинулося в долині р. Прут на 10 км. Раніше це
Пилипець
Відпочинок у Пилипці Гірськолижний курорт Пилипець Пилипець літом Цікаві місця поряд Житло у